VIDEO/ “Po na kalojnë fëmijët në stres!”: Ekipi i ABC News hyn në banesë, takon babain dhe motrën e burrit të parë

12:19 | 11/10/201912:190

Krahas raportimit nga brenda shtëpisë, Ekipi i “Abc News” u takua sot me babain dhe motren e burrit të parë të 30-vjecares, Marsida Qatja, ku ndodhi tragjedia e djeshme në Kavajë.

Brenda shtëpisë, e cila ishte e hapur gjendeshin ende ushqimet e konsumuara një natë më parë nga Marsida dhe tre burrat e tjerë që ndodheshin aty, ndërkohë që çdo gjë është rrëmuujë.

Ndiqni pamjet nga operatori i ABC News, Kastriot Toshkollari:

Marsida ka 3 fëmijë, dy me bashkeshortin e parë dhe një me bashkëshortin e dytë, i cili ndodhet në burg në Gjermani.

Duke komunikuar me gazetaren e ABC News Anila Sefa, gjyshi i dy fëmijëve nga martesa e parë theksoi se për fëmijet kujdeseshin ata, i dërgonin dhe i merrnin nga shkolla.

EKSKLUZIVE/ Flet Marsida Qatja: Çfarë folën Bledari dhe Dritani para breshërisë

Natën e krimit në shtëpi ndodhej vetëm femija i vogël, kurse dy fëmijët e rritur ishin në shtepinë e gjyshit të tyre, ku jetojnë prej shumë vitesh.

Familjaret e bashkeshortit te pare te Marsides paten nje bisede te tensionuar me gazetaren Anila Sefa, per shkak se femijet jane shqetesuar pas ngjarjes. /abcnews.al/

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono