VIDEO | Plas sherri në Lion, lojtarët zihen me tifozët!

23:22 | 10/12/201923:220

Lyon arriti të kualifikohej në fazën me eliminim direkt të UEFA Champions League, pasi ai barazim 2-2 kundër Leipzig ishte i mjaftueshëm.

Kur pritej të shpërthente festa në stadium “Parc OL”, gjithçka ka marrë për mbrapsht, kur një tifoz francez ka nxjerrë një banderolë ofenduese për mbrojtësin Marcelo.

Ky i fundit nuk ka bërë një sezon të mirë deri më tani në prapavijën e Lyon dhe tifozi në fjalë i shpalosi një baner me figurën e një gomari dhe me mbishkrimin: “Ke kurajon e një gomari!”

BAnderola e tifozit

Ky veprim i tifozit nuk i ka pëlqyer aspak kapitenit Memphis Depay, i cili është konfrontuar me tifozin.

Tifozë të tjerë vërshuan në fushë dhe u përplasën fizikisht me lojtarë e Lyon. U desh ndërhyrja e forcave të sigurisë që kaosi në të gjithë stadiumit të evitohej, por në atë segment të tribunave, vazhdon ende të ketë përplasje. Pamje jo të mira në “Parc OL”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono