Video/ Plagoset në gjumë 77 vjeçari në Divjakë, familjarët: E qëlloi RENEA

11:30 | 14/09/2018

Një 77 vjeçar është plagosur në kokë me armë zjarri në rrethana të paqarta në fshatin Remas të Lushnjës gjatë një operacioni që forcat speciale të RENEA-s po kryenin në zonë. Aksioni është zhvilluar në orën 04.00 të mëngjesit në të paktën 7 shtëpi të fisit Lika.

Sipas familjarëve, forcat RENEA kanë shtënë me armë, duke plagosur në kokë shtetasin Haxhi Lika, në kohën që ky i fundit sipas tyre ndodhej në gjumë. I plagosuri u transportua në spitalin e Lushnjës për të marrë ndihmën mjekësore. Në këtë aksion mësohet se janë ndaluar dy vëllezër Martin dhe Arben Lika.

Ndërkohë, sipas burimeve të tvklan.al forcat speciale RENEA e ndërmorën operacionin e paradites së sotme në Remas të Lushnjes, pas dyshimeve se në këtë fshat fshiheshin autorët e masakrës së Lushnjes./abcnews.al

PLAGOSJA DIVJAK
PLAGOSJA DIVJAK 3
PLAGOSJA DIVJAK4
PLAGOSJA DIVJAK4
PLAGOSJA DIVJAK 5
PLAGOSJA DIVJAK 1

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono