VIDEO | Përplasje mes tifozëve në Paris, turqit shkaktojnë kaos

20:08 | 11/12/201920:080

PSG-Galatasaray ka nisur përpara kohe dhe situata është nxehur. Tifozët turq kanë udhëtuar në masë drejt Parisit për të mbështetur ekipin e zemrës. Marshimi i tyre nuk ka shkuar pa probleme, teksa të dy tifozeritë janë përplasur. Flakadanë të hedhur dhe ultras që vrapojnë shihen në videon e mëposhtme.

Ekipi i Tuchel nuk ka asnjë objektiv dhe ka siguruar vendin e parë në grupin A, ndërsa turqit e Terim janë në lojë për një biletë në Europa League. Atmosfera është ndezur, tifozët e nisën ndeshjen e tyre. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono