VIDEO/ Përmbytje në Vlorë, qyteti nën “pushtetin” e ujit

21:57 | 09/11/201921:570

Pas Durrësit, përmbytjet duket se kanë prekur edhe qytetin bregdetar të Vlorës.

Abcnews.al mëson se reshjet e vazhdueshme të shiut gjatë gjithë pasdites dhe mbrëmjes së të shtunës kanë shkaktuar problematika.

Nën ujë dhe të kalueshme me vështirësi janë rrugët e lagjes “Pavarësia” në qendër të qytetit, kryesisht ato që lidhin aksin e Trasballkanikes me Bulevardin Vlorë – Skelë, të cilat përmbyten për shkak të disnivelit.

Rruga e Portit është e kalueshme vetëm me mjete të larta, ndërsa nën pushtetin e ujit janë edhe aksi i njohur si Albano e Romina apo dhe kryqezimi i ish-Shkollës së Naftës ne Lagjen “28 Nëntori”.

Pavarësisht, angazhinit të ndërmarrjes së shërbimeve publike dhe pompave të hidrovorit që punojnë më kapacitët të plotë, intensiteti i rreshjeve po rikthen përmbytjet në qytetin bregdetar./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono