VIDEO | Perlë e Valdet Ramës, ja pse Duro e donte me ngulm

11:05 | 21/09/201911:050

Valdet Rama kishte rreth një vit pa luajtur futboll, por Kukësi vendosi t’i besonte në muajin janar. Sulmuesi anësor e mori veten gradualisht dhe e tregoi klasin në Superiore. Verilindorët tentuan me çdo kusht ta bindnin Ramën, por në fund ai zgjodhi të rikthehej në Gjermani.

Aktualisht ai po luan me SV Meppen në Bundesliga 3 dhe po bën paraqitje shumë të mirë. Në tre ndeshje ai ka arritur të shënojë katër gola. Ditën e djeshme ai i ka shënuar një gol mjaft të bukur ndaj Wurzburger Kickers, skuadër me të cilën Rama ka luajtur më parë në Bundesliga 2.

Pas një skeme të aplikuar, Rama ka arritur që me zgjuarsi ta dërgojë topin në rrjetë dhe ta çonte takimin në 2-1. Gjithsesi SV Meppen doli e mposhtur nga fusha e blertë, pasi i gjithë takimi u mbyll me rezultatin 3-2 në favor të Wurzburger Kickers. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono