VIDEO / Përfshihet nga flakët automjeti në Vlorë

22:28 | 29/12/201922:280

Një automjet tip Lancia me targat AA 550 ET në pronësi të F.E ka marrë flakë në lagjen “10 Korriku” në Vlorë pranë Lungomares.

Paraprakisht dyshohet se shkak për shpërthimin në flakë të automjetit është shkëndija elektrike.

Në vendngjarje forcat zjarrfikëse të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve si dhe forcat blu të Vlorës të cilët po hetojnë më tej rreth kësaj ngjarjeje.

Nderkohe policia ka dhene dhe infromacionin paraprak:

“Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 21:40, në lagjen “10 Korriku” Vlorë, shtetasi F.E duke tentuar të ndizte mjetin tip “Lançia”, ka konstatuar se mjeti u përfshi në flakë.

Menjëherë është njoftuar shërbimi zjarrfikës dhe policia të cilët kanë shkuar në vendngjarje.

Nga hetimet paraprake dyshohet se mjeti është djegur për shkaqe aksidentale“./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono