VIDEO | Penalltia e vitit, portieri thyen dritat e stadiumit!

23:40 | 16/11/201923:400

Titulli mund t’iu ketë bërë konfuzë, por ajo çfarë ka ndodhur në ligat e ulëta të Anglisë është shumë e vështirë të përshkruhet me fjalë. Në takimin mes Nuneaton Borough-Stratford, vendasit fitojnë të drejtën e një penalltie, e cila gjuhet jashtë nga portieri.

Përveç kësaj, topi përfundon në tribunën pas portë, duke goditur dhe thyer një drite, e cila bie mbi tifozët e pakët që ishin të pranishëm. Faqja zyrtare e Borough ka bërë një përshkrim të jashtëzakonshëm, duke shkruar: “Penalltia humbet dhe topi thyen dritat e tarracës së tribunës. Çfarë ishte kjo që sapo pashë?”

Video është bërë menjëherë virale, duke marrë 1.5 milionë shikime në vetëm pak orë. Për më tepër, faqet më të mëdha sportive, si 433 dhe B/R Football, kanë kërkuar aprovim për publikimin e kësaj video, që është me të vërtetë e jashtëzakonshme!/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono