VIDEO | Penallti e kontestuar, Messi mposht Alisson në dy tentativa

18:34 | 15/11/201918:340

Po luhet miqësorja mes Brazilit dhe Argjentinës, një klasike për futbollin e kombëtareve. Dy ekipet gjigante amerikano-latine janë përplasur sërish sot me njëra-tjetrën dhe pas vetëm 13 minuash lojë, shifrat janë zhbllokuar.

Ishte Lionel Messi ai që gjeti rrjetën, duke kaluar në avantazh Argjentinën. Pas një dueli me Alex Sandro në zonë, kapiteni argjentinas rrëzohet dhe për gjyqtarin penallti.

Messi merr përsipër vetë ekzekutimin e këtij 11-metërshi dhe në 2 tentativa, mposht portierin Alisson./abcnews.al

Miqësore

Brazil – Argjentina  0-1
Messi 13’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono