VIDEO | Pamje të rralla, spektakli i dritave në “Air Albania Stadium”

22:02 | 17/11/201922:020

Pamje spektakolare para nisjes së ndeshje Shqipëri-Francë. Dritat u fikën, teksa 22 mijë tifozë valëvisnin flamujt kuqezi. Koreografi e bukur në fushën e blertë dhe atmosferë fantastike në shkallë.

Pjesa e parë është mbyllur me avantazhin e dyfishtë të Francës, teksa kuqezinjtë tanë i kanë nisur 45 minutat e dyta me një marsh më shumë. Rezultati nuk ka shumë rëndësi, por të gjithë tifozët po presin me padurim shënimin e golit të parë të Shqipërisë në stadiumin e ri, “Air Albania”. /abcnews.al


VIDEO | SHOW TOTAL in Albania inaintea meciului cu Franta! A fost inaugurat cel mai mare stadion al tarii: suma uriasa platita pentru super arena din Tirana pe www.sport.ro

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono