Video/ Pamje shokuese, rrëshqet avioni me 162 persona në bord

11:57 | 14/01/2018

Një avion me 162 persona në bord ka rrëshqitur teksa ishte duke u larguar nga pista. Ngjarja ka ndodhur në aeroportin e Trabzonit në Turqinë verilindore mbrëmjen e së shtunës.

Avioni i Pegazit ka qëndruar shumë afër detit, pa përfunduar në ujë. Pasagjerët janë tronditur nga kjo ngjarje e cila për fat të mirë ka përfunduar pa viktima.

Sipas zyrtarëve lokalë, shkaqet e aksidentit mbeten të paqarta, ndërsa aeroporti mbeti i mbyllur për shumë orë për të kryer hetime.

Në një moment, tymi filloi të dilte nga kabina, por ndërhyrja për ndihmë ka qenë e menjëhershme dhe askush nuk është lënduar./tvklan.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono