VIDEO | Olimpija super, Çekiçi shënon si braziliani Juninho!

18:40 | 19/10/201918:400

Endri Çekiçi shënoi një tjetër gol në Slloveni. Pogradecari realizoi në fitoren që Olimpija Ljubjana arriti në shtëpi me skuadrën e Rudar. Gjashtë gola të realizuar dhe ishte futbollisti shqiptar ai që tundi rrjetën për herë të fundit.

Një minutë para përfundimit të kohës së rregullt ai mori përsipër ekzekutimin e një goditjeje dënimi, në një distancë të konsiderueshme. Mesfushori me tipare sulmuese mori vrull dhe e dërgoi topin drejt e në rrjetë. Një gol mjaft i bukur i Çekiçit, i pesti në kampionat për këtë sezon. /abcnews.com

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono