VIDEO | Nuk ia del as përballë Udineses, Napoli në krizë totale

19:58 | 07/12/201919:580

Napoli po vuan shumë në kampionat, teksa nuk triumfoi as kundër Udineses. Ekipi i Ancelotti u frenua në një barazim 1-1 në Friuli dhe ndeshjet pa fitore në kampionat kanë shkuar shtatë.

Vendasit shënuan të parët me anë të Lasagna. Sulmuesi i bardhezinjve mori një pasim të bukur nga Fofana, iu shmang mbrojtjes mike dhe mposhti Meret. Napoli reagoi në pjesën e dytë dhe barazoi rezultatin me Zielinskin.

Gol i bukur i polakut dhe Napoli u hodh në sulm për të siguruar fitoren. Mertens dhe Maksimovic nuk ia dolën të dërgojnë topin në rrjetë dhe të dy ekipet ndanë nga një pikë në fund. Elseid Hysaj nuk u aktivizua asnjë minutë dhe e ndoqi gjithë takimin nga stoli. /abcnews.al

Udinese – Napoli 1-1
(Lasagna 32′ / Zielinski 69′)

Renditja në Serie A

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono