VIDEO | Një gol i çuditshëm dhe surpriza, çfarë ndodhi në Kupë

09:05 | 19/09/201909:050

Dita e djeshme pa në fushë të gjitha ekipet e Superiores dhe të Kategorisë së Parë, pasi u zhvilluan takimet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë. Këtë vit munguan goleadat e frikshme, siç ka ndodhur në të shkuarën. Bylisi ishte ekipi që regjistroi fitoren më të thellë, 4-1, kundër Pogradecit në transfertë.

Katër gola shënoi edhe Skënderbeu ndaj Devollit, por korçarët e kanë pësuar një. Partizani, Teuta dhe Kukësi i kaluan me sukses ndeshjet e para. Të kuqtë thyen Vorën me rezultatin 3-0, Kukësi 3-1 mposhti Shkumbinin, ndërsa Teuta triumfoi në Pukë ndaj Tërbunit me shifrat 0-2. Dje pati edhe surpriza.

Laçi nuk ia doli të shënojë në portën e Elbasanit, në një ndeshje ku Starova kishte lënë pushim titullarët. Barazoi pa gola edhe Tirana, që ishte vënë përballë Shënkollit. Nga ekipet e Superiores u mposht vetëm Flamurtari. Vlonjatët u thyen 3-2 nga Veleçiku në Shkodër dhe ky ishte rezultati më i papritur.

Vllaznia dhe Luftëtari festuan fitoren minimale 1-0 në transferta, respektivisht ndaj Burrelit dhe Turbinës. Gjirokastritët iu falën një goli të Filit me penallti, ndërkohë që cërrikasit kanë shfaqur pakënaqësi për gjykimin. Sa i takon Vllaznisë, shkodranët triumfuan ndaj Burrelit me një gol të çuditshëm të Wenderson.

GRUPI A
Vora-Partizani 0-3
Tërbuni-Teuta 0-2
Veleçiku-Flamurtari 3-2
Shënkolli-Tirana 0-0
Iliria-Kastrioti 2-1
Burreli-Vllaznia 0-1
Erzeni-Dinamo 3-0
Korabi-Besëlidhja 2-1

GRUPI B
Shkumbini-Kukësi 1-3
Devolli-Skënderbeu 1-4
Elbasani-Laçi 0-0
Turbina-Luftëtari 0-1
Apolonia-Kamza (nuk u zhvillua)
Pogradeci-Bylis 0-4
Egnatia-Besa 0-1
Lushnja-Oriku 2-1

Goli i shënuar nga braziliani Wenderson, pamjet ShkodraSport.com

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono