VIDEO | Nis festa në “Signal Iduna Park”, Dortmundi gjen golin e avantazhit

21:04 | 14/02/202021:040

Borussia Dortmund ka zhbllokuar ndeshjen me Eintracht Frankfurt në minutën e 33-të. Verdhezinjtë po luajnë në shtëpi dhe fitorja është detyrim. Autori i golit është Lukasz Piszczek.

34-vjeçari polak lëshoi një goditje të saktë me të djathtën nga jashtë zonës dhe konkretizoi aksionin e gjatë të skuadrës së tij. Fitorja e sotme e barazon Dortmundin me Bayern Munchen në krye dhe vendasit kanë hedhur një hap të sigurt drejt tre pikëve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono