VIDEO | Nigeria befason Brazilin, i ndëshkon shoku i Grezdës

14:56 | 13/10/201914:560

Nigeria ka befasuar Brazilin në 45 minutat e para. Kombëtarja afrikane ka gjetur golin në minutën e 35-të. Joe Aribo, i cili aktivizohet në Skoci me Rangers, zhbllokoi rezultatin dhe ndëshkoi brazilianët.

Mesfushori mori një pasim nga Moses Simon, lëvizi bukur brenda zonës dhe lëshoi një goditje të pakapshme për portierin Ederson. Pjesa e parë e miqësores që zhvillohet në Singapor është mbyllur me avantazhin e Nigerisë, ndërsa Brazili do të tentojë të evitojë humbjen në fraksionin e dytë të lojës.

Ekipi i Tites humbi shërbimet e Neymar në minutën e 12-të. Sulmuesi i njohur pësoi një tjetër dëmtim dhe në vend të tij është aktivizuar Coutinho i Bayern Munchen. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono