VIDEO | Nga Rusia e largët, në Sllovaki: shtylla e rrjeta kuqezi

09:37 | 24/11/201909:370

Odise Roshi ishte ai që e nisi mbarë, teksa me fanellën e Akhmat Grozny arriti të shënojë një gol të rëndësishëm dhe të godiste shtyllën tranversale. Anësori i kombëtares shqiptare e nisi titullar me skuadrën çecene dhe në fund normalisht ka qenë i lumtur. Fieraku numëron tre gola në kampionat këtë sezon.

Një tjetër lojtar që ka shënuar një ditë më parë ishte mesfushori Kristi Qose. Korçari, i cili për gati një muaj nuk mundi të luante për Ruzomberok, edhe dje nuk ishte titullar.  Ai u fut në fushë në minutën e 58-të dhe për katër minuta ia doli të hapte takimin kundër Senica (rezultati u bë 1-2 me golin e lojtarit të kombëtares), që në fund përfundoi me rezultatin 2-2.

Një përgjigje e Qoses, pas kritikave që mori për paraqitjen e tij në ndeshjen kundër Francës. Trajneri Edoardo Reja e përzgjodhi titullar mesfushorin nga “Gjelave”. Sigurisht ritmi i tij nuk ka qenë i duhuri, duke qenë si vinte pas një dëmtimi.

Priložnost za Olimpijo

?❌ Olimpija je bila zelo blizu tretjemu zadetku v Celju. Endri Čekiči je zadel vratnico, nato je Ante Vukušić izgubil dvoboj z Matjažem Rozmanom. Prva liga Telekom Slovenije #plts #CELOLI

Publiée par Sportal Goool sur Samedi 23 novembre 2019

Endri Çekiçi, autor i shtatë golave me Olimpija Ljubjana në Slloveni, dje festoi 23 vjetorin e lindjes. Skuadra e tij fitoi në transfertë kundër Celje. Mesfushori i avancuar tentoi shumë ta gjente rrugën e rrjetës, por u ndal nga shtylla. Do ishte një dhuratë e bukur për ditëlindje, por nuk ishte e shkruar. Çekiçi mund të tentojë të gjejë golin në ndeshjen e radhës.

Florian Kamberi ishte një tjetër lojtar i kombëtares, në fakt ende nuk ka debutuar, që shënoi gol ditën e djeshme. Sulmuesi i Hibernian shënoi golin që përmbysi rezultatin kundër Motherwell. Për të ishte goli i dytë sezonal dhe për nga realizimi është mjaft i bukur. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono