VIDEO | Neymar i jep fitoren PSG-së, golin ia dedikon Kobe Bryant

22:55 | 26/01/202022:550

Neymar Junior shënoi dy gola sot në takimin kundër Lille, duke i dhënë fitoren 0-2 ekipit të PSG-së në transfertë. Ylli brazilian është një admirues i basketbollit amerikan dhe shpeshherë është fotografuar në parkete të ndryshme të NBA.

Si pasojë, braziliani i PSG-së nuk mund të mos prekej nga vdekja tragjike e legjendës Kobe Bryant. Pasi shënoi golin e dytë, Neymar u afrua pranë një kamerë për të festuar dhe me gishtat e tij, bëri numrin 24, për nder të Bryant./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono