VIDEO | Neymar është ndryshe nga tjerët, shpik pasimin me… prapanicë

09:05 | 24/01/202009:050

Ylli i PSG-së, Neymar Jr. është një nga futbollistët më të mirë në botë dhe sulmuesi anësor, bën gjëra me topin që pak futbollistë munden. Çdo ndeshje, Neymar na tregon diçka të re, thua se po kryen një seancë stërvitore me kampionët e Francës.

Pikërisht këtë gjë, braziliani e bëri edhe në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Ligës në Francë, përballë Reims. Neymar nuk mendohet fare për të kontrolluar një top të vështirë që po vjen drejt tij, por pason menjëherë te shokët e tij, me prapanicë.

Po, kjo është mënyra që Neymar arrin të pasojë topin, duke i mahnitur të gjithë të pranishmit në stadium. Video e ylli brazilian duke realizuar një pasim të tillë, u bë menjëherë virale në rrjet./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono