VIDEO/ Nëna mban foshnjen 1 muajshe e gjysmë në makinë: Nuk ka vend për ta shtruar në Pediatri

21:59 | 25/01/202021:590

Një nënë detyrohet ta ushqejë dhe ndërrojë foshnjen 1 muajshe e gjysmë në makinë, në temperatura të ulëta. Ajo ka dy ditë që shkon në Urgjencën e Pediatrisë në QSUT, por askush nuk shqetësohet për gjendjen e fëmijës. Kolla i dëgjohet qartë edhe për ato pak minuta që qendron para kameras.

Nëna e foshnjes tejet e shqetësuar kërkon ndihmë:

“U bë 2 orë që po pres me foshnjen këtu në makinë. E kemi sjellë ditën e parë dhe mjekja dha se kjo ka nevojë të shtrohet në pavion por nuk ka vende. I thashë si do bëhet, por s’mora përgjigje. Po vijnë të tjerë nga Shkodra dhe po i shtrojnë. Unë e kam shtëpinë këtu afër (tek Amerikani) vjen fundi nuk ka vende…Po si do bëhet me këtë fëmijë tani?!”, apelon ajo përmes mikrofonit të Abc News.

Fluksin e lartë në Urgjencë dhe mungesën e sherbimit e kanë përshkruar edhe prindër të tjerë:

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono