VIDEO/ Në Shetaj, epiqendra e tërmeteve, ku fëmijë e të moshuar nuk vënë gjumë në sy

21:04 | 02/12/201921:040

Fshatrat pranë Kepit të Rodonit kanë qenë epiqendër e tërmeteve. “ABC News” ishte në Shetaj, aty ku fëmijë e të moshuar, nuk vënë gjumë në sy, pasi lëkundjet janë shumë të shpeshta. 26 nëntori ka thelluar thikën në plagën e tyre të varfërisë së përhershme.

Familja e Flora Shetajt, e ka të vështirë të vërë kokën në jastëk. Pa e marrë veten nga një lëkundje, menjëherë ndjehet tjetra.

Varfërisë së përditshme, tërmeti i shtatorit dhe ai i nëntorit, i vunë kapakun. Nënë Lejma është 75 vjeç. Ajo gjithashtu kujdeset për nusen e djalit, të cilës shtëpia ju nda më dysh.

Në këtë fshat, vilat e reja e luksoze, të ndërtuara së fundmi, nuk kanë pësuar asgjë. Të pamundurit janë sërish të mposhturit, edhe nga fuqia e natyrës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono