VIDEO | Ndryshimi në pankinë jep efekt, Everton mposht Chelsea

15:22 | 07/12/201915:220

Humbja e tretë në katër javët e fundit për Chelsea. Ekipi i Lampard doli pa pikë nga transferta kundër Everton, ndeshje që e humbi 3-1. Debutim fantastik për skocezin Ferguson në pankinën e ekipit nga Liverpool.

Goli i parë erdhi shumë shpejt. Richarlison kërceu bukur me kokë dhe kaloi Evertonin në avantazh në minutën e pestë. Edhe pjesa e dytë nisi me golin e vendasve. Calvert-Leëin dyfishoi shifrat, por Kovacic riktheu “Blutë e Londrës” në lojë tre minuta më pas.

Miqtë u hodhën në kërkim të golit të barazimit, por shënoi sërish Calvert-Lewin. Sulmuesi anglez vulosi fitoren e ekipit të tij me golin e shënuar 6 minuta përpara fundit të ndeshjes. Everton reagoi pas tre humbjeve rresht dhe u rikthye te fitorja e shumëpritur, ndërsa Chelsea mbetet në vend të katërt me 29 pikë. /abcnews.al

Everton – Chelsea 3-1
(Richarlison 5′, Calvert-Lewin 49′, 84′ / Kovacic  52′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono