VIDEO | Napoli zhytet në krizë, Chiesa vendimtar për Fiorentinën

22:39 | 18/01/202022:390

Është mbyllur takimi në Sao Paolo mes Napolit dhe Fiorentinës, me fitoren e pastër 0-2 të miqve. Golat nga Chiesa dhe Vlahovic i japin fitoren Fiorentinës dhe zhytin edhe më shumë në krizë rezultatesh Napolin e Gatussos.

Ndeshja nisi më mirë për Napolin, që provoi të kalonte e para në avantazh. Megjithatë, goli mungoi dhe Fiorentina përfitoi. Një aksion model i miqve konkretizohet me gol nga talenti Chiesa, i cili gjuan në mënyrë të çuditshme me këmbën e djathtë, por mjaftueshëm për të gjetur rrjetën.

Pjesa e parë, u mbyll me rezultatin 0-1. Kur dukej se në të dytën Napoli do të përmbyste, ishin sërish miqtë ata që shënuan. Vlahovic gjen rrjetën në minutën e 74-ët dhe mbyll përfundimisht historinë e takimit. Fiorentina dhe Napoli kanë nga 24 pikë, dhe ndajnë vendet  e 12 dhe 13./abcnews.al

Serie A, java 20

Napoli – Fiorentina  0-2
Chiesa 26′, Vlahovic 74′


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono