VIDEO | Muriqi sërish, çfarë ndeshje nga bomberi dardan!

19:21 | 08/11/201919:210

Vedat Muriqi ka shënuar sërish në sfidën ndaj Kasimpasa. Pasi goli i tij në minutën e gjashtë u barazua nga miqtë, ishte po vetë bomberi dardan që e riktheu në avantazh Fenerbachen. Sërish me anë të një penalltie, Muriqi gjen rrjetën, pak sekonda para fundit të pjesës së parë.

Sulmuesi gjuan përsëri në të njëjtin krah si në penalltinë e parë, duke e mposhtur për herë të dytë portierin mik. Përveç aftësive të tij në lojë aktive, Muriqi po tregon se dhe nga pika e bardhë, është një “vrasës” gjakftohtë!/abcnews.al

Turqi, Super Lig

Fenerbache – Kasimpasa  2-1
Muriqi (p) 6′ 45′ / Khalili 38′


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono