VIDEO | Mungon Lautaro? Aspak problem, Lukaku nderon Interin

18:36 | 21/12/201918:360

Antonio Conte kërkoi me insistim fitimin e ndeshjes me Genoan dhe mbylljen e vitit në krye të Serie A bashkë me Juventusin. Ashtu po ndodh dhe zikaltrit kanë shënuar dy gola të shpejtë në stadiumin e tyre.

Romelu Lukaku ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 31-të, duek gjetur golin e 11-të në kampionat. Belgu shfrytëzoi një kros të Candrevas dhe shënoi me kokë. Zikaltrit nuk u ndalën dhe shënuan një tjetër gol.

Kësaj radhe ishte Gagliardini autori. Mesfushori dyfishoi dy minuta më vonë. Lukaku dhuroi një asist në zonë dhe 25-vjeçari italian dërgoi topin në rrjetë. Avantazh i dyfishtë për ekipin e Contes dhe ndeshja mund të konsiderohet praktikisht e mbyllur. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono