Video/ Mosbindja civile, bllokohen disa rrugë kombëtare

10:09 | 05/04/2018

Protestuesit e opozitës kanë bllokuar qarkullimin e automjeteve në disa rrugë kombëtare këtë të enjte.

Bëhet fjalë për rrugët në Vorë, Çermë, Milot dhe Bradashesh.

Kjo protestë ishte paralajmëruar disa ditë më parë dhe vjen në vazhdën e mosbindjes civile e thirrur nga opozita shqiptare.

Mësohet se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është bashkuar protestuesve në Vorë./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono