VIDEO | Milani në avantazh, Calhanoglu shënon supergol!

21:13 | 20/10/201921:130

Milani ka kaluar në avantazh përballë Leçes, që në minutën e 20-të të takimit. Ishte mesfushori turk, Hakan Calhanoglu ai që gjeti rrjetën, duke shënuar një supergol.

Pasi merr një pasim në hyrje të zonës, fantazisti e kontrollon mirë topin dhe nuk mendohet dy herë, duke goditur fluturimthi nga një kënd thuajse i pamundur.

Topi përfundon në cep të portës dhe festë kuqezi në “San Siro”. Ky gol ishte i pari në kampionat për Calhanoglu, i cili i përgjigjet kritikave ndaj tij./abcnews.al

Serie A

Milan – Lecce  1-0
Calhanoglu 20′


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono