VIDEO | Messi thyen Atleticon, Barcelona merr kreun e La Ligas

22:39 | 01/12/201922:390

Barcelona ka fituar me shumë vështirësi përballë Atletico Madrid, me rezultatin 0-1. Ka mjaftuar një gol i Lionel Messit në minutën e 86-të që Barcelona të marrë tre pikët e plota në fushën e Atleticos, si dhe kreun e La Ligas, duke parakaluar Real Madridin.

Ndeshja ishte shumë e luftuar nga të dyja skuadrat dhe në mesfushë, ndërhyrjet ishin shumë të ashpra. Thomas Partey markoi në mënyrë të shkëlqyer Lionel Messin për shumicën e takimit dhe dukej se taktikat e Simeones do t’i jepnin të paktën një pikë Atleticos, por magjia e Lionel Messit bëri diferencën.

Atletico tentoi të barazojë në minutat e mbetura, por Barcelona arriti të menaxhojë mjaft mirë takimin dhe mori tri pikët e plota./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono