VIDEO | Mesfushori më i mirë në botë? De Bruyne i mahnit të gjithë!

16:27 | 13/01/202016:270

Kevin De Bruyne është një ndër mesfushorët më të mirë në botë, por nga ndeshja në ndeshje, ylli belg po hedh kandidaturën e fortë për të qenë ai më i miri. Emra si Toni Kroos, N’golo Kante, Luka Modric, Fabinho, David Silva dhe Mesut Ozil, ende po tregojnë nivele të shkëlqyera, por De Bruyne duket se po tregon një “marsh” më shumë.

Belgu është lojtari më i mirë i Manchester Cityt dhe Aguero e Gabriel Jesus, janë me fat që e kanë pas vetes. Edhe në takimin kundër Aston Villës, të cilin City e fitoi me rezultatin 1-6, De Bruyne tregoi të gjithë potencialin e tij.

Asisti që i dha Gabriel Jesus është fenomenal dhe nxori në pah të gjitha aftësitë e numrit 17 të Manchester Cityt. Shumë e vështirë për të vënë një mesfushor tjetër mbi Kevin De Bruynen, i cili mund të konsiderohet si mesfushori më i mirë në botë për momentin./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono