VIDEO | Mbrëmja nis me gola gjermanë, festë në Dortmund

21:15 | 10/12/201921:150

Ndeshjet e mbrëmjes kanë nisur me gola… gjermanë. Leipzig ka kaluar në avantazh në Francë përballë Lyon dhe konfirmon formën fantastike që po kalon. Edhe pse janë kualifikuar, gjermanët nuk pyesin dhe nordiku Forsberg ka gjetur golin nga pika e penalltisë në minutën e nëntë.

Festë edhe në Dortmund. Olayinka u frenua nga Burki në minutën e tetë, ndërsa dy minuta më pas verdhezinjtë kaluan në avantazh. Aksion fantastik i vendasve, me Reus që tregohet altruist dhe i thjeshton gjithçka Sanchos.

Rrjeta e anglezit kualifikon për momentin Dortmundin, që shpreson që përveç fitores përballë ekipit çek, Barcelona të mos humbasë në “San Siro”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono