VIDEO | Mbrëmja e Juventusit: Sherr, tërbim dhe magji e Bentancur

08:59 | 08/12/201908:590

Juventusi u mposht mbrëmë nga Lazio me rezultatin 3-1 dhe humbja nuk është përjetuar mirë në kampion bardhezi. Janë disa episode që kanë mbetur në mendjen e tifozëve dhe një prej tyre është një karton i kuq i munguar për Luiz Felipe te Lazios. Ndërhyrja ndaj Matuidi ishte për burg dhe të gjithë janë tërbuar. Ndeshja ishte 1-1 në ato momente.

Cuadrado e pësoi te Juventusi, pasi u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 69-të. Arbitri i ndeshjes, pasi pa pamjet në VAR, e ndëshkoi kolumbianin e bardhezinjve. Kamerat e kanë kapur anësorin duke u kapur me mbrojtësin Leonardo Bonucci.

Në ndeshjen e djeshme është një lojtar që duhet duartrokitur. Bentancur dha asistin e golit të parë për Cristiano Ronaldon, ndërkohë që ua ka hequr mendjen tifozëve me një driblim që u ka bërë lojtarëve të Lazios dhjetë minuta pasi u kishin shënuar golin. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono