VIDEO | Maradona s’e harron zakonin, dhuron “show” pas fitores së parë

14:31 | 07/10/201914:310

Diego Maradona mund të buzëqeshë dhe të vallëzojë në stilin e tij. Legjenda argjentinase ka arritur fitoren e parë si trajner i Gimnasia La Plata. 2-4 triumfoi në transfertë përballë Godoy Cruz ekipi i 58-vjeçarit, ndërkohë që vendasit e mbyllën sfidën me 9 vetë.

Kjo ishte fitorja e parë në këtë sezon për Gimnasian, që parakalon Godoy Cruz dhe renditet në vend të parafundit. Kaq është dashur dhe Maradona ia ka marrë valles.

Një ritual i vjetër kërcimi në dhomat e zhveshjes bashkë më djemtë e tij. Diçka të tillë e bënte dhe në Meksikë te Dorados Sinaloa. Tersi u thye dhe tifozët e Gimnasia La Plata urojnë që ta shohin sa më shumë të jetë e mundur një skenë të tillë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono