VIDEO | Mane bën lëmsh mbrojtjen, Senegali befason Brazilin

14:51 | 10/10/201914:510

Një penallti e akorduar në minutat shtesë ka ndryshuar rezultatin në ndeshjen Brazil-Senegal. Kombëtarja afrikane fitoi të drejtën e goditjes nga pika e bardhë me anë të Sadio Mane dhe Famara Diedhiou barazoi shifrat.

Sulmuesi i Bristol City mposhti portierin Ederson dhe të dy ekipet shkuan në pushim me rezultatin 1-1. Roberto Firminho kishte zhbllokuar shifrat në minutën e nëntë pas një asisti të Gabriel Jesus.

Afrikanët reaguan, arritën të barazonin rezultatin dhe 45 minutëshi i parë i miqësores që po zhvillohet në Singapor u mbyll pa fitues. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono