VIDEO | Magji nga Rusia, një portugez i mahnit të gjithë

19:54 | 07/11/201919:540

Krasnodar ka arritur të shënojë dy herë kundër Trabzonspor në pjesën e parë. Me këtë rezultat kishte arritur të fitonte edhe në Turqi, teksa triumfi i sotëm i mban rusët në lojë për t’u kualifikuar.

Manuel Fernandes është heroi i ekipit vendas me dy golat e shënuar. 33-vjeçari portugez zhbllokoi shifrat në minutën e 27-të, teksa tetë minuta më vonë erdhi dyfishimi. Goli i dytë është i Fernandes është për kornizë.

Kombinime të bukura të Krasnodarit, veprim teknik fantastik i luzitanit, goditje e topit me finte dhe rrjetë. Momentalisht është goli më i bukur i mbrëmjes në Europa League, edhe pse priten të tjerë gola spektakolarë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono