VIDEO | Magji e Lamelas, Tottenham kualifikohet në FA Cup

23:00 | 14/01/202023:000

Ekipi i Tottenham ka vuajtur por ia ka dalë përballë Middlesborough që të kalojë në raundin e katërt të FA Cup. Në takimin e parë, këto dy skuadra u ndanë në barazim 1-1, çka bëri që ndeshja sot të luhej. Në fushën e vet, Tottenham zgjidhi gjithçka shumë shpejt, duke shënuar dy gola në 15 minuta.

Ishte Lo Celso ai që shënoi golin e parë që në minutën e tretë të sfidës, duke kaluar në avantazh “Gjelat” e Londrës. Në minutën e 15-të, shënoi fantazisti tjetër argjentinas, Eric Lamela. Ky i fundit shënoi një supergol, duke dyfishuar shifrat për të besuarit e Jose Mourinhos.

Middlesborough arriti të shënojë një gol, duke shkurtuar shifrat në minutën e 83-të, me anë të Saville. Megjithatë, Tottenham ia doli të ruajë epërsinë dhe të kualifikohet në raundin e katërt të FA Cup./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono