VIDEO | Lyon kualifikohet falë një barazimi, Benfica vazhdon në Europa League

23:04 | 10/12/201923:040

Pas Leipzig mësohet edhe skuadra tjetër që kualifikohet në grupin G. Një gol i MemphisDepay tetë minuta përpara fundit dërgoi në festë tifozët dhe i siguroi kualifikimin Lionit.


Francezët rikuperuan disavantazhin e dyfishtë të pjesës së parë kundër Leipzig, që kishte shënuar dy herë me penallti. Aouar shkurtoi rezultatin në fillim të pjesës së dytë, ndërsa goli i sulmuesit holandez i siguroi një barazim jetik Lionit.

Renditja përfundimtare në grupin G

Zenit rezistoi vetëm një pjesë në Portugali kundër Benficës vendase. “Shqiponjat” e Lisbonës shënuan tre herë në 45 minutat e dyta dhe ia dolën të kualifikohen në Europa League, teksa ekipi rus luajti me dhjetë lojtarë prej minutës së 56-të. /abcnews.al

Benfica – Zenit 3-0
(Cervi 47′, Pizzi (pen) 58′, Azmoun (aut) 79′)
Lyon – Leipzig 2-2
(Aouar 50′, Depay 82′ / Forsberg (pen) 9′, Werner (pen) 33′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono