VIDEO | Lukaku shlyen gabimin, Interi në festë

13:18 | 20/10/201913:180

Sassuolo dhe Interi po zhvillojnë një ndeshje spektakolare mes tyre. Emocione të shumta në “Mapei Stadium”, aty ku janë shënuar 4 gola në pjesën e parë. Romelu Lukaku ka rikthyer sërish Interin në avantazh me golat e shënuar në minutën e 38-të dhe 45-të.

Sulmuesi belg mori një top të bukur nga De Vrij, lëvizi mirë në zonë dhe gjuajti menjëherë. Interi kishte gjetur golin disa minuta më parë me Martinez, por VAR-i e anulloi për një faull të Lukakut. 26-vjeçari shlyu gabimin dhe kaloi ekipin e tij në avantazh me një diagonale të saktë.

Zikaltrit nuk u mjaftuan me kaq dhe shënuan sërish. me Lukakun, i cili u tregua i saktë nga pika e penalltisë. Ky është goli i pestë në kampionat për të. Më parë kishin shënuar Martinez dhe Berardi, teksa ekipi i Conte rikthehet në avantazh. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono