VIDEO | Lukaku “përbindësh”, Interi mes tetë më të mirave!

22:42 | 14/01/202022:420

Interi është kualifikuar në tetë më të mirat në Kupën e Italisë, pasi ka mposhtur me rezultatin e thellë 4-1 skuadrën e Cagliarit. Njeriu i takimit, ishte padiskutim Romelu Lukaku, i cili shënoi dy gola.

Belgu shënoi që në sekondën e 23-të të sfidës golin e tij të parë personal, ndërsa Valero dyfishoi. Lukaku shënoi sërish në fillimin e pjesës së dytë, ndërsa golin e katërt e shënoi mbrojtësi Rannochia.

Fitore të thellë dhe kualifikim mori edhe Lazio, me të besuarit e Inzaghit që zbritën në fushën e lojës në orën 18:00. Lacialët mposhtën 4-0 skuadrën e Cremonenses, duke kaluar në tetë më të mirat në Kupën e Italisë.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono