VIDEO | Lukaku “bum”, Interi rikthen baraspeshën në Milano

21:53 | 10/12/201921:530

Interi ka arritur të barazojë përballë Barcelonës, 20 minuta pas golit të Carles Perez. Ishte bomberi belg, Romelu Lukaku, ai që gjeti rrugën e rrjetës, në minutën e 44-ët.

Lautaro Martinez lufton mirë me mbrojtësin Umtiti dhe arrin të mbrojë topin në hyrje të zonës. Sfera përfundon në këmbët e Lukakut, i cili vërsulet dhe godet fort me të majtën, duke mposhtur portierin Neto.

Pjesa e parë në San Siro mbyllet me rezultatin e barabartë, 1-1. Edhe Borussia Dortmund po barazon 1-1 përballë Slavia Prague dhe deri më tani, Interi dhe Barcelona janë skuadrat e kualifikuara./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono