VIDEO/ “Lufta” në Kavajë, në shtëpi ndodheshin edhe tre fëmijët e gruas: Pamje nga ambientet e brendshme

11:30 | 10/10/201911:300

Ngjarja me një të vrarë dhe një të plagosur në Kavajë mund të kishte marrë përmasa më të mëdha.

Abcnews.al mëson se në banesën e 30 vjeçares ndodheshin edhe tre fëmijët e saj të mitur, të cilët për fat të mirë i kanë shpëtuar plumbave të shkrepur, të cilët kanë qënë 17 të tillë.

Në pamjet brenda shtëpisë të siguruara nga operatori i ABC News Adi Domi, konstatohet rrëmuja, shenjat e plumbave dhe njollat e gjakut pas përplasjes.

Fëmijet janë të moshës 14, 9 dhe më i vogli 2 vjeç, të cilët kanë shpëtuar pa asnjë gërvishtje për fat të mirë.

30 vjeçarja B.Qatja

Në vendin e ngjarjes u sekuestruan një armë automatike model 56 me një krehër me 28 fishekë, 16 gëzhoja të kalibrit 9 mm, copa të ndryshme metalike dhe predhash, një armë zjarri e tipit Glock dhe një gëzhojë mod 56 kalibri 7.62 mm.

Ngjarja
Ngjarja ndodhi në orën 01:00 pas mesnate, ku Dritan Hoxholli hyri në shtëpinë e M.Qatjës pas një lidhjeje që kishin patur më parë. I informuar për ngacmimet e Hoxhollit ndaj 30 vjeçares ka qenë edhe polici, B.Toci, i cili ka qenë në banesë.

Në momentin e hyrjes së Hoxhollit në banesë, ka plasur konflikti mes tyre ku edhe janë shkepur armët.

Fillimisht ka qëlluar Hoxholli me kallashnikov, të cilit i është përgjigjur polici Toci duke e lënë të vdekur në vend.

Ndërkohë pas ngjarjes, policia ka kapur në shtëpinë e vëllait të Tocit disa doza kokaine duke e arrestuar edhe atë. /abcneës.al/

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono