VIDEO | Liverpool me rekord 100%, thyen edhe Chelsea në “Stamford Bridge”

19:37 | 22/09/201919:370

Liverpool ka marrë një tjetër fitore në Premier League dhe të kuqtë e Jurgen Klopp duken të pandalshëm. Pas gjashtë ndeshjes, Liverpool numëron 18 pikë, e vetmja skuadër me një rekord 100% në kampionatin anglez.

Chelsea bëri një ndeshje të madhe, sidomos në pjesën e dytë, por Liverpool ia doli që të triumfojë 2-1. Golat nga Arnold dhe Firmino në pjesën e parë i mjaftuan Liverpoolit për të marrë triumfin, ndërsa ai gol i Kante në pjesën e dytë vendosi rezultatin final./abcnews.al

Premier League

Chelsea – Liverpool  1-2
Kante 70’ / Arnold 14’, Firmino 30’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono