VIDEO | Lenjani e Toma “këmbë floriri”, Kasami goleador

09:29 | 22/09/201909:290

Sioni ka marrë kryesimin e kampionatit në Zvicër, pasi një ditë më parë mposhti në transfertë skuadrën e Xamax. Skuadra e Ermir Lenjanit e ka nisur në mënyrën më të mirë kampionatin dhe anësori i majtë vijon të jetë protagonist, pasi ka dhënë asistin e golit të avantazhit.

Fillimisht ishte Bastian Toma që ishte vendimtar me një krosim tijin, që u kthye në gol nga Uldrikis me një goditje me kokë. Festa e skuadrës së Sion nuk zgjati shumë, pasi vendasit arritën të shënonte tre minuta më pas (40’) dhe pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1.

Sioni u hodh në sulm dhe pasi kishin kaluar 15 minuta nga nisja e pjesës së dytë, Lenjani dhe Kasami “gatuan” golin e epërsisë. Anësori i majtë i kombëtares sonë shërbeu për mesfushorin, i cili nuk e pati të vështirë të shënonte. Në minutën e 70-të Kasami realizoi edhe golin e tretë dhe i dha fund kësaj sfide. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono