VIDEO | Leeds i pandalshëm, eurogol i Ezgjan Alioskit

14:56 | 07/12/201914:560

Vjet nuk ia doli për fare pak të rikthehej në Premier League, teksa sivjet Leeds është në rrugën e duhur. Ekipi i Marcelo Bielsa po luan në transfertë kundër Huddersfield dhe është pranë arritjes së fitores së gjashtë rresht në Championship.

Ndeshja është zhbllokuar nga Ezgjan Alioski, anësori ofensiv që mbron ngjyrat e kombëtares së Maqedonisë së Veriut. 27-vjeçari kaloi Leeds në avantazh në minutën e 50-të me anë të një eurogoli.

Goditje fluturimthi e Alioskit dhe asnjë shans për portierin vendas. Ruajtja e këtij rezultati e dërgon ekipin e njohur në vend të parë me 43 pikë pas 20-të javëve të para në divizonin e dytë të futbollit anglez. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono