VIDEO/ Laçi mbetet pa spital, Urgjenca ‘strehohet’ në kishë

16:10 | 14/12/201916:100

Qyteti i Laçit ka mbetur pa shërbim spitalor që nga tërmeti i 26 nëntorit. Godina e spitalit ka pësuar dëme të rëndë, dhe pritet të shembet. Ndërsa shërbimi i Urgjencës si asnjëherë më parë është transferuar në një kishë.

Pamjet e Abc News tregojnë qartë dëmet në spitalin e Laçit. Në hyrje është vënë shiriti, pasi vlerësohet nga ekspertët si i rrezikshëm për të marrë mjekim nga të sëmurët. Urgjencës së spitalit i ka hapur derën kisha. Drejtuesi i qendrës sociale “Fara e Mirësisë” thotë se ka pezulluar çdo aktivitetet tjetër dhe qendra është kthyer në urgjence spitalore.

Ndërsa mjeku i urgjencës Agron Lala sqaron se për të ofruar këtë shërbim në sallat e qendrës sociale, ata kanë riorganizuar të gjithë punën.

Të sëmurët që duhet të shtrohen në spital për mjekim të specializuar, dërgohen në spitalin e Lezhës.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono