VIDEO | Kundërsulm perfekt, Bayern ndëshkon sërish Dortmundin

19:44 | 09/11/201919:440

Kur situata nis e bëhet serioze, Bayer Munchen reagon gjithmonë. Ekipi bavarez ka hedhur një hap të sigurt drejt fitores në ndeshjen kundër Dortmundit. Kampionët në fuqi kanë dyfishuar rezultatin.

Lewandovski kishte zhbllokuar ndeshjen në pjesën e parë, ndërsa Serge Gnabry sapo e ka mbyllur atë. Mesfushori 24-vjeçari shfrytëzoi një kundërsulm të shpejtë, mori një pasim nga Muller në minutën e dytë të pjesës së dytë dhe dërgoi topin pas shpinës së portierit mik.

Goli i tretë në kampionat për Gnabry, i cili është ndër lojtarët më në formë të Bayern Munchen. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono