VIDEO | Krisje totale, Mbappe tërbohet keq me trajnerin Tuchel

09:21 | 08/12/201909:210

Gjigantët e PSG-së arritën të fitojnë 1-3 me përmbysje dje në transfertën kundër Montpellierit në ‘Stade de la Mosson’. Kylian Mbappe u zëvendësua në minutën e 90-të, për t’ia lënë vendin Eric Maxim Choupo-Moting, pasi shënoi golin e avantazhit për ekipin e tij duke e çuar rezultatin në 1-2.

Ishte një vendim i çuditshëm nga ana e trajnerit, Tomas Tuchel, dhe siç duket dhe në video francezi nuk është aspak dakord. Ylli i PSG-së as nuk e shikon në sy trajnerin, edhe pse ky i fundit përpiqet që Mbappe ta kuptojë.

Ndeshja ishte shumë fizike dhe në fundin e takimit 20-vjeçari u përfshi në disa duele fizike, ku kujtojmë se ai nuk ka shumë që është rikuperuar nga dëmtimi. Ndoshta trajneri Tuchel ka dashur që ta mbrojë francezin, por ata që kanë mbetur të kënaqur nga ky episod janë në Madrid. Reali Madrid ka kohë që e monitoron Kylian dhe në merkaton e verës pritet të vijë dhe oferta nga klubi mbretëror. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono