VIDEO | Kosova shënon sërish, Muriqi bën “detyrën”

21:25 | 14/10/201921:250

Vedat Muriqi vazhdon të shënojë. Sulmuesi i Kosovës ka shënuar edhe në takimin e sotëm kundër Malit të Zi, duke dyfishuar për dardanët. Sulmuesi merr një pasim të bukur nga Hadërgjonaj, e kontrollon topin në hyrje të zonës dhe gjuan menjëherë fluturimthi. Tentativa e tij e parë bllokohet nga portieri, por topi mbetet në zonë të rrezikshme dhe Muriqi përfiton, duke shënuar./abcnews.al

Kualifikuese, Euro 2020

Kosovë – Mali i Zi  2-0
Rrahmani 10′, Muriqi 34′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono