VIDEO | Kosova në avantazh, Rrahmani “fluturon” dhe gjen rrjetën

21:01 | 14/10/201921:010

Kosova ka kaluar në avantazh ndaj Malit të Zi vetëm pas dhjetë minutash lojë. Një goditje nga këndi e ekzekutuar në mënyrë të shkëlqyer nga Celina ka gjetur kokën e kapitenit Rrahmani, që nuk e kishte të vështirë të shënonte.

Portieri i Malit të Zi, Petkovic, bëri një dalje të pastudiuar, duke i dhënë mundësinë Rrahmanit të gjejë rrjetën me shumë lehtësi. Në avantazh dardanët, të cilët nuk janë dorëzuar për vendin e dytë në Grupin A./abcnews.al

Kualifikuese, Euro 2020

Kosovë – Mali i Zi  1-0
Rrahmani 10′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono