VIDEO/ Koka: Harlem Desir i OSBE është dënuar në Francë, arsyeja pse i bindet Ramës

22:40 | 18/12/201922:400

“Harlem Désir, Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias është dënuar në Francë me gjobë dhe burg”. Kështu u shpreh sonte në “Byro Politike”, gazetari Blendian Koka në studion e “Byro Politike” në Abc News.

Në debat me deputeten e PS-së, Milva Ekonomi, Koka tha se zyrtari i OSBE-së i bindet Ramës, sepse i ka fatin në dorë. Arsyeja është se në 2020, Shqipëria merr Presidencen e radhës së OSBE.

“Si nuk e dëgjuar ankesën e Ddunja Mijatovic, por shefi yt politik citon njëfarë Harlem Désir. Ky zotëria më 17 dhjetor 1998 është dënuar në Francë me 18 muaj burgim dhe gjobë për abuzim me me pronën shtetërore. Ja kjo është OBSE që citoni ju, ndërsa Këshillin e Europës që foli qartësisht kundër ligjit, ju nuk e citoni”, tha Koka./abcnews.al

*Në video ndiqni debatin e plotë

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono