VIDEO | Kepa kualifikon Chelsea, Valencia shtang Ajax-in dhe e eliminon

22:56 | 10/12/201922:560

U duk se dy golat e shënuar në pjesën e parë i dhuruar një kualifikim të lehtë ekipit të Chelsea, por anglezët vuajtën deri në fund. Remy shënoi për Lille 12 minuta përpara fundit, teksa “ish”-i i kësaj sfide ishte pranë barazimit në minutat shtesë.

Kepa bllokoi gjuajtjen e Remy dhe kualifikoi “Blutë e Londrës” më tej. Ajax dhe Valencia luftuan fort në duelin e Amsterdamit, por në fund festuan spanjollët. Ndeshja u vendos nga një gol i Rodrigo në pjesën e parë, që i dhuroi kualifikimin Valencias.

Renditja përfundimtare e grupit H

Ajax kishte nevojë për vetëm një pikë, por nuk arriti të konkretizojë rastet e shumta dhe e sheh veten jashtë Champions League. Ekipi i Ten Hag do të vazhdojë aventurën europiane në Europa League. Minutat e fundit të përballjes së zhvilluar në Amsterdam u shoqëruan me tension, teksa Gabriel i Valencias u ndëshkua me karton të kuq. /abcnews.al

Ajax – Valencia 0-1
(Rodrigo 24′)
Chelsea – Lille 2-1
(Abraham 19′, Azpilicueta 35′ / Remy 78′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono